Zapraszamy do kontaktu!

Image Alt

Pierwsza Edycja Festiwalu Pustelnika

Pierwsza Edycja Festiwalu Pustelnika

19 sierpnia 2023 roku w miejscowości Wysowa-Zdrój odbyła się Pierwsza Edycja Festiwalu Pustelnika. Wydarzenie to zgromadziło entuzjastów biegów górskich i rekreacji na świeżym powietrzu z całej Polski. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z trzema wymagającymi dystansami: pięciu, dwudziestu trzech oraz czterdziestu dwóch kilometrów. Trasy prowadziły przez szutrowe, leśne drogi i malownicze szlaki dzikiego Beskidu Niskiego, oferując biegaczom nie tylko sportowe wyzwania, ale także możliwość podziwiania piękna okolicznej przyrody.

Festiwal Pustelnika to nie tylko biegi dla dorosłych. W Parku Zdrojowym zorganizowano również biegi dla dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkowo, na najmłodszych czekały liczne atrakcje, w tym ścianka wspinaczkowa zorganizowana przez TOPR, dmuchańce oraz animatorzy zabaw.

Biegacze docenili starannie wytyczone trasy, zaprojektowane z minimalną ilością asfaltowych odcinków, które prowadziły przez najpiękniejsze szlaki Wysowej i okolic. Po zakończeniu zawodów, uczestnicy mogli zrelaksować się, korzystając z masaży oraz degustując regionalne potrawy przygotowane przez lokalnych gospodarzy.

Dodatkowo, festiwalowi towarzyszyły stoiska edukacyjne oraz gry i zabawy plenerowe, w których uczestniczyły zarówno dzieci, jak i dorośli. Wieczorem, po ceremonii wręczenia nagród, odbył się koncert kapeli góralskiej, który zakończył dzień w radosnej atmosferze.

Organizatorzy zapraszają na Drugą Edycję Festiwalu Pustelnika, która w tym roku zostanie poszerzona o zawody e-bikowe. Wydarzenia te odbędą się 22 czerwca 2024 (MTB i E-bike) oraz 24 sierpnia 2024 (Biegi). Nie przegapcie okazji, by ponownie wziąć udział!

Post a Comment